MUDr. Pavel Krejzlík

ORL

Ordinace ORL

Léčba zahrnuje vstupní komplexní ORL vyšetření, konzultaci a návrh řešení. ORL specialista s dlouhodobou klinickou praxí, který zákrok indikuje, jej také provádí a pacienta kontroluje. Řada výkonů je prováděna pouze ambulantně. Zejména se specializujeme na řešení nosní neprůchodnosti, léčbu chronické rýmy či léčbu chrápání. K tomu slouží nejmodernější technika včetně laseru. V indikovaných případech je možná spolupráce ORL chirurga, stomatochirurga a plastického chirurga.

Léčba chronické rýmy – laserová redukce objemu nosních lastur

Chronická rýma je zánět nosní sliznice, někdy i alergického původu. Postupně může vést k nevratnému zduření sliznice a k nosní neprůchodnosti. Cílem výkonu je ošetření sliznice nosních skořep, tedy zmenšení jejich velikosti pomocí laserového paprsku. Oproti jiným metodám nedochází ke komplikacím ve smyslu krvácení, vysychání sliznice či tvorby krvavých krust. Výkon lze provést pouze v místním znecitlivění. V pooperačním období není pacient výrazněji limitován, nemívá bolesti, je schopen zaměstnání.

ORL
ORL

Odstranění chrápání – laserová korekce měkkého patra

Chrápání nejčastěji vzniká při průniku vdechovaného a vydechovaného vzduchu zúženými místy horních cest dýchacích, tedy zejména v oblasti měkkého patra. V některých případech se ale může jednat i o závažnější poruchu – tzv. spánkový apnoický syndrom, při kterém během spánku dochází ke krátkodobému úplnému uzavření dýchacích cest.

Je-li vyšetřovací a operační postup zvolen správně, je možné chrápání odstranit. Při operaci provádí lékař plastiku měkkého patra pomocí laserového paprsku. Cílem je korekce a modelace měkkého patra a čípku tak, aby došlo k jeho zkrácení a vyztužení. Délka výkonu je cca 15 min.

V případě, že je zákrok proveden pouze v místním znecitlivění, odchází pacient bezprostředně po výkonu domů. V pooperačním období jsou obvyklé několik dní trvající bolesti v krku.

MUDr. Pavel Krejzlík

Provozní doba 7:00 – 15:30

Číslo bankovního účtu: 107-3046290297/0100